15


marca

Co zrobić, by uzyskac beztłuszową masę mięśniową?

Zima i wczesna wiosna to czas, w którym budujemy formę na lato. Wysportowana, umięśniona sylwetka to coś, o czym marzy każdy facet. Rygorystyczna dieta i ciężki trening mają sprawić, że nasze mięśnie będą coraz większe, ale co zrobić w momencie, gdy przydarzy się stagnacja? Jak zachęcić nasze mięśnie do dalszego wzrostu? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Suplementy, które pomogą osiągnąć sukces

W momencie, gdy efekty przystopują, a rozwój mięśni się zatrzyma, warto zastanowić się nad swoją dietą i treningiem. Może się zdarzyć, że osiągnęliśmy górny pułap wagi i aktualny sposób odżywiania nie zapewnia nadmiaru kalorii potrzebnego do dalszej rozbudowy muskulatury. Częstą przyczyną stagnacji jest przemęczenie i niewłaściwa regeneracja. Dokładne przeanalizowanie własnych zachować sprawi, że szybko odkryjemy przyczynę zastoju i będziemy mogli znowu pobudzić nasze mięśnie do wzrostu.

Niezależnie od przyczyny takiego stanu rzeczy, wartym rozważenia elementem, który może nam pomóc będą suplementy diety. Dobra odżywka na masę dostarczy większej ilości węglowodanów, białka, witamin i minerałów. Uzupełniając niedobory, zyskamy większą siłę, przyspieszymy regenerację i pobudzimy organizm do jeszcze cięższej pracy. Większa ilość "paliwa" dla mięśni bez wątpienia spowoduje, że zaczną one powoli rosnąć.

Warto pamiętać, by odżywki dobierać do własnych potrzeb. To, co pomaga innym,  niekoniecznie pomoże nam. To właśnie dlatego tak istotne jest przeanalizowanie przyczyn stagnacji.

Jakie odżywki powinniśmy stosować na masę mięśniową?

Beztłuszczowa masa mięśniowa wymaga nie tylko intensywnego treningu, ale również dobrze zbilansowanej diety. Nie każdy jednak może pozwolić sobie, by całe życie podporządkować diecie i treningowi. To właśnie dla takich osób powstały łatwoprzyswajalne odżywki dla sportowców. Mają one za zadanie uzupełniać braki i podtrzymywać szybką rozbudowę tkanki mięśniowej.

Pamiętajmy jednak, że nie warto stosować ich bezmyślnie. Zanim kupimy odżywkę na masę, musimy dokładnie przeanalizować naszą dietę. Jeżeli okaże się, że zawiera ona niedostateczną ilość białka, wystarczy włączyć odżywkę białkową. Jeśli cierpimy na niedostatek posiłków, wartym rozważenia dodatkiem będzie markowy gainer, który dostarczy odpowiednie połączenie białka, tłuszczu i węglowodanów. Takie odżywki to także cała gama witamin potrzebnych do prawidłowego wzrostu mięśni.

Podsumowując - odżywka na masę jest potrzebna wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości składników odżywczych z diety. W przypadku, gdy nie mamy z tym problemu, lepiej stosować suplementy pobudzające mięśnie do wzrostu, a preparaty białkowo-węglowodanowe lepiej całkowicie odpuścić. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie pokryć swojego zapotrzebowania, odżywki są bardzo dobrym rozwiązaniem naszych problemów. Umożliwiają dostęp do łatwoprzyswajalnych substancji odżywczych wzbogaconych sporą porcją witamin. Efekty po ich stosowaniu widoczne są bardzo szybko, a co najważniejsze, środki ten nie powodują skutków ubocznych i są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Artykuł partnera

Komentarze (0)