27


marca

Jakie witaminy dla kobiet wybrać?

 

Chcesz zapewnić sobie wieczną młodość? Lśniące włosy i mocne paznokcie to twoje marzenie? Da się zrobić! Jest na to recepta! Wystarczy… regularne przyjmowanie witamin!


Witaminy dla kobiet - jakie?


Witamin polecanych przede wszystkim kobietom jest co najmniej kilka. Pierwsza z nich to witamina E, wzmacniająca skórę, chroniąca przed dymem papierosowym i przeciwdziałająca starzeniu się komórek. Odnajdziesz ją w orzechach ziemnych, maśle, olejach i roślinnych margarynach oraz w zielonych warzywach i w kiełkach zbóż. Witamina E skutecznie ochroni także przed promieniami UV i zanieczyszczonym powietrzem oraz innymi podrażniającymi cerę czynnikami. Na wzmocnienie wzroku i paznokci najlepsza będzie witamina A; więcej - nada blasku włosom, pozostawi cerę bez trądziku i zregeneruje naskórek. Witamina C ochroni skórę przed przedwczesnym zwiotczeniem, a dzięki jej regularnemu stosowaniu zmarszczki będą pojawiały się znacznie wolniej. Witamina C neutralizuje ryzyko nadciśnienia, choroby wieńcowej i nowotworów. Przy zażywaniu witaminy C zwiększa się również odporność i energia do działania - wszystko przez lepsze przyswajanie żelaza spowodowane jej przyjmowaniem.

Zapamiętaj: witamina E, A i C to witaminy młodości!


Witaminy dla kobiet planujących ciążę 
 

Szczególnie w trakcie oczekiwania na dziecko warto zatroszczyć się o swoje zdrowie - przyjmowanie odpowiednich witamin znacząco może w tym pomóc. Jedną z ważniejszych witamin do przyjmowania w czasie ciąży jest witamina B9, znana też pod nazwą kwas foliowy. Jej przyjmowanie zapewnia właściwy rozwój pociechy od momentu poczęcia aż do narodzin. Nie wolno zapomnieć także o regularnym dostarczaniu organizmowi żelaza i wapnia, co wpłynie na wzmocnienie kości, prawidłowy wzrost dziecka i pomoże zapobiec anemii. Ważne miejsce wśród witamin polecanych w czasie ciąży zajmuje witamina C i selen - wpływają na płodność u kobiet. B6 i B12 zmniejsza ryzyko poronień i potencjalną możliwość ewentualnych wad w rozwoju płodu. Decydując się na zestaw witamin w trakcie ciąży, warto wybrać ten składający się z witaminy C, A, E, kwasu foliowego, żelaza, jodu i magnezu oraz witaminy PP i pozostałych witamin z grupy B.

Komentarze (0)