2


stycznia

Kroplówki witaminowe – czym są i komu można je rekomendować?

​Każdy z nas słyszał o suplementacji różnych składników odżywczych i mineralnych. Teoretycznie powinniśmy zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na te substancje poprzez zwykłą, zbilansowaną dietę. Wiemy jednak, jak to wygląda w praktyce. Nie mamy czasu, aby się zdrowo odżywiać, jesteśmy zabiegani, przemęczeni i jemy nieregularnie, co w krótkim czasie skutkuje różnego rodzaju niedoborami. Można je szybko uzupełnić poprzez przyjęcie kroplówki witaminowej. To coraz popularniejsza metoda terapii i suplementacji, o której więcej przeczytasz w naszym artykule.

Co to jest kroplówka witaminowa?

Kroplówka witaminowa to nic innego jak skondensowany suplement diety, który przyjmuje się w formie dożylnej. Taka metoda gwarantuje, że składniki zawarte w koktajlu witaminowym natychmiast trafią do krwioobiegu i tym samym do komórek organizmu, nie obciążając przy tym żołądka.

Kroplówki, nazywane równie z wlewami witaminowymi, są podawane w higienicznych, bezpiecznych warunkach, w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach. Nad całym procesem czuwa wykwalifikowany personel, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Jakie substancje można przyjąć w formie kroplówki?

Kroplówki witaminowe to bardzo obszerna kategoria suplementów, która obejmuje nie tylko wspomniane koktajle z witamin, ale także inne składniki odżywcze i mineralne. Kroplówkę zawsze dobiera się indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Są zatem kroplówki na zmęczenie, kroplówki poprawiające pracę wątroby, kroplówki dla osób aktywnych, kroplówki o działaniu detoksykacyjnym, zwiększające libido, a nawet odmładzające czy wzmacniające odporność.

W składzie popularnych kroplówek witaminowych znajdziemy również glukozę, magnez, witaminy z grupy B i wiele innych związków potrzebnych ludzkiemu organizmowi. Są one świetnie przyswajalne, dzięki czemu efekt terapii jest niemal natychmiastowy.

Dla kogo są kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe budzą szczególnie duże zainteresowanie wśród osób aktywnych fizycznie, uprawiających jakiś sport czy to na poziomie amatorskim, czy wyczynowym. Odpowiednio dobrana kroplówka pozwala szybko zregenerować organizm po ciężkim treningu, minimalizując przy tym ryzyko kontuzji i uzupełniając elektrolity.

Na podanie kroplówki chętnie decydują się również osoby przemęczone, które mają na głowie mnóstwo obowiązków, brakuje im czasu na odpoczynek, a nie mogą sobie pozwolić na odpuszczanie. Mamy tutaj na myśli m.in. managerów, przedsiębiorców, ale też rodziców małych dzieci.

W formie ciekawostki można napisać, że coraz więcej osób przyjmuje wlewy witaminowe po to, aby pozbyć się… kaca. Rzeczywiście, taka kroplówka może błyskawicznie postawić na nogi i wyeliminować uciążliwe problemy po obficie zakrapianej imprezie.

Kroplówka może być także dobrą propozycją dla osób, które chcą wesprzeć terapię różnego rodzaju schorzeń oraz zahamować efekty starzenia (w ramach kuracji anti-aging).

Ile kosztuje kroplówka witaminowa?

Ceny kroplówek witaminowych wahają się od około 80 do nawet 300 złotych. Wszystko zależy od składu i tym samym przeznaczenia wlewu. W cenę wliczone jest już podanie kroplówki przez wykwalifikowany personel.

Gdzie możesz przyjąć kroplówkę witaminową w Katowicach?

Dostępność kroplówek witaminowych nie stanowi dziś żadnego problemu, zwłaszcza w większych miejscowościach. Swoim klientom oferują je m.in. centra odnowy biologicznej, duże kluby fitness czy prywatne gabinety medyczne.

Jeśli chcesz spróbować swojej pierwszej kroplówki witaminowej i przekonać się, czy to rzeczywiście działa, to polecanym miejscem w Katowicach jest Centrum Psychologiczno-Medyczne Strefa Komfortu.

Więcej o kroplówkach witaminowych oraz o tym, jak przebiega podanie takiego wlewu, przeczytasz w artykułach na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/blog/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)