29


marca

Witaminy dla mężczyzn

Kto powiedział, że tylko kobiety powinny dbać o swój wygląd, młodość i dobre samopoczucie? Zobacz, jakie witaminy są najlepsze dla mężczyzn i dlaczego polecają je użytkownicy!


Jakie witaminy dla mężczyzn? 


By cieszyć się sprawnością seksualną jak najdłużej, zadbaj o to, by zapewnić swojej diecie witaminę C i D oraz ryboflawinę i niacynę. Witamina B będzie genialnym rozwiązaniem wspierającym zmniejszenie masy ciała, chrom wpłynie na prawidłowy poziom cholesterolu, a magnez i żelazo zredukują drażliwość i znużenie. Niedobór witaminy D to nadmiar stresu, więc łap promienie słoneczne. Łysienie zatrzyma witamina B5 i biotyna - przyczynią się do szybszego wzrostu włosów, witamina E pomoże zahamować starzenie się i poprawi krążenie krwi, zaś witamina A poprawi jakość wydzielanego sebum, czym uodporni włosy. Płodność wzmocni witamina C i E, a także cynk i selen. Składniki te poprawią jakość nasienia i zwiększą ruchliwość plemników.


Witaminy dla mężczyzn - opinie


„Witaminy zażywam każdego dnia. Odstawiłem na miesiąc i zaobserwowałem znaczące pogorszenie samopoczucia. Nigdy więcej tego nie zrobię.” - Bartłomiej S.

„Czułem się strasznie słaby i wycieńczony, zaczęły dolegać mi także problemy z prostatą. Nie wiedziałem co robić i wtedy żona kupiła mi świetny miks witamin. Od tego czasu wszystko wróciło do normy i na nowo cieszę się życiem ;)” - Łukasz Sz.

„Jestem bardzo aktywnym mężczyzną i nie wyobrażam sobie, żeby to miało się skończyć. Mam mnóstwo pasji a bez treningów na siłowni bym umarł. Witaminy to jedyne rozwiązanie, żeby korzystać z uroków życia, do którego jestem przyzwyczajony” - Michał G.


Witaminy dla mężczyzn starających się o dziecko 


Pierwszą witaminą, o obecność której należy zadbać przy staraniu się o dziecko, jest witamina D3. Naprawdę! Organizm produkuje ją dzięki słońcu, zatem jak najwięcej na nim przebywaj! Niewielkie ilości D3 odnajdziesz też w rybach morskich, np. w łososiu, tuńczyku czy makreli. Kolejną istotną witaminą jest witamina B9 - można ją znaleźć w zielonych warzywach, roślinach strączkowych, jajkach i cytrusach. Witamina C i witamina E zlikwiduje wolne rodniki, źle wpływające na jakość spermy, a przy okazji zniszczy drobnoustroje i ochroni komórki. W witaminę C i E obfituje głównie papryka, jabłka i marchewki.


Witaminy dla mężczyzn po 40 


Po 40-tym, a szczególnie po 45-tym roku życia u mężczyzn zmieniają się potrzeby żywieniowe, a co za tym idzie - zwiększa się zapotrzebowanie na konkretne witaminy. Wtedy też należy bardziej niż wcześniej zadbać o swoje zdrowie, skupiając się na dbałości o kondycję fizyczną i stawy. Istotna jest także profilaktyka chorób krążenia, układu moczowego i prostaty. Skup się na tym, by zażywane przez ciebie witaminy zawierały jak najwięcej substancji antyoksydacyjnych, usuwających wolne rodniki.


Witaminy dla mężczyzn po 60 


Po 60-tym roku życia najlepiej sprawdzą się preparaty witaminowe zawierające cały zestaw witamin z grupy B, witaminę A, C, D3, E oraz K, a także związki mineralne, takie jak magnez, żelazo, jod, cynk, selen czy foliany i luteina. Dzięki wymienionym suplementom skutecznie zregenerujesz i wzmocnisz organizm oraz pobudzisz apetyt w razie jego utraty.

Komentarze (0)