1


kwietnia

Jakie witaminy dla seniora?

Mimo, że przyjmowanie witamin jest bardzo ważne w każdym wieku, im starsi jesteśmy, tym większy nacisk powinniśmy na to kłaść. Zobacz, które witaminy są najistotniejsze dla seniora i jakie dolegliwości pomoże zneutralizować ich regularne przyjmowanie.

itaminy dla seniora 60+ 

Przy wyborze witamin dla seniora warto kierować się zawartością preparatów. Niekiedy obfitują one w alkohol i cukry, co może być nieodpowiednie dla wielu starszych osób. Cukry będą w końcu niewłaściwe dla diabetyków, alkohol natomiast wchodzi w interakcję z niektórymi z zażywanych leków, takimi jak leki nasenne czy przeciwpadaczkowe - może to być groźne dla organizmu. Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po suplementy diety z żeń-szeniem, wpływającym pozytywnie na pamięć i zmniejszenie cholesterolu. Żeń-szeń nie jest polecany osobom cierpiącym na nadciśnienie, ponieważ może zwiększać ciśnienie krwi.  

Witaminy dla seniora 70+ 

Miłorząb japoński poprawi pamięć i zniweluje zaburzenia równowagi. Niestety ze względu na zmniejszanie krzepliwości płytek krwi, nie poleca się go przy jednoczesnym stosowaniu leków o podobnym działaniu. Zalicza się do nich choćby aspirynę czy klopidogrel. Z tej przyczyny częściej sięga się po preparaty bogate w lecytynę, która nie wykazuje interakcji, lub po preparaty z wyciągiem z głogu. Liście, kwiaty i owoce głogu są wykorzystywane przy wzmacnianiu skurczy serca.

Witaminy dla seniora 80+ 

Zaczątki anemii można zniwelować za pomocą żelaza, które najlepiej przyswajać na czczo. Niedokrwistość wyleczy witamina B12. Brak witamin z grupy B może skutkować zapaleniem błoń śluzowych. Nieobecność witaminy PP często wiąże się z niedokrwistością makrocytarną.

Jakie witaminy dla seniora? 

Witamina A poprawi pogarszający się wzrok - z wiekiem powinno się spożywać jej więcej, podobnie jak witaminy E, również będącej antyoksydantem. Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i korzystnie wpływa na odporność. Sam wapń pomaga walczyć z osteoporozą, a prócz kości pozytywnie i skutecznie wpływa na zęby. Żelazo zwiększa produkcję czerwonych krwinek, atiamina przyspiesza gojenie się ran i uśmierza ból, zaś luteina wpływa na prawidłowy stan oczu.

Witaminy dla seniora na prezent 

Dobrym pomysłem na prezent dla seniora jest Doppelherz Vital Tonik, zawierający ogrom cennych właściwości i witamin, którego stosowanie zmniejsza ryzyko występowania chorób serca, neutralizuje wolne rodniki, wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego i wiele innych. Na święta, urodziny, imieniny i inne ważniejsze okazje polecamy jednak wybór prezentu bardziej radującego duszę, niż zestaw witamin. Witaminy dla seniora z powodzeniem mogą zostać podarowane bez okazji.

Podobne

Komentarze (0)